Slovensko bude možno vyrábať Land Rovery, v hre je aj Poľsko

RTVS vo včerajšom spravodajstve informovala, že niektorá z veľkých automobiliek zvažuje vytvorenie výroby svojich vozidiel na Slovensku. Údajne sa rozhoduje medzi Slovenskom  a Poľskom. V krajine, do ktorej sa neznáma automobilka rozhodne vstúpiť, pribudnú možno až tisíce nových pracovných miest. Podľa správ denníka HN Online z minulého roka by touto automobilkou mohol byť britský Land Rover […]

RTVS vo včerajšom spravodajstve informovala, že niektorá z veľkých automobiliek zvažuje vytvorenie výroby svojich vozidiel na Slovensku. Údajne sa rozhoduje medzi Slovenskom  a Poľskom. V krajine, do ktorej sa neznáma automobilka rozhodne vstúpiť, pribudnú možno až tisíce nových pracovných miest. Podľa správ denníka HN Online z minulého roka by touto automobilkou mohol byť britský Land Rover s indickým kapitálom od Tata Motor.

 

Už dnes sa na území Slovenska nachádzajú výrobné závody troch automobiliek – KIA v Žiline, Volkswagen v Bratislave a PSA Peugeot Citroen v Trnave. O prípadnom umiestnení ďalšieho veľkého výrobného závodu bude rozhodovať nielen ekonomické nastavenie pre investora, ale aj už existujúca dopravná infraštruktúra. Tá však dnes nemusí byť celkom vyhovujúca.

 

Príchod nového investora by mohol významne ovplyvniť slovenskú ekonomiku najmä po stránke zamestnanosti. Ako uvádza portál HN Online, v hre nie sú iba tisíce pracovných miest pre ľudí zamestnaných priamo vo výrobe, ale možno až desiatok tisíc zamestnancov u sub-dodávateľov a v iných partnerských spoločnostiach.

 

 

Zdroje: Správy RTVS (20.5.2015), HN Online

Foto: Land Rover

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Mercedesu sa veľmi darí, prezradil slovenské predaje

25. januára 2019

Kompletná stratégia projektu BMW i v 3 minútach + teaser na i5

11. septembra 2017

Daimler ponúkne bonusy pri prechode na jeho značky, chce redukovať staré diesle

8. septembra 2017

Na staniciach Shell sa dá platiť už aj mobilom

2. mája 2017

BMW i3 a i8 sú konečne dostupné už aj na Slovensku aj oficiálne

21. apríla 2017