Predstavujeme nový Renault Twingo: ešte zábavnejší a bezpečnejší

Renault Twingo sa dočkal modernizácie, ktorá ho ešte viac priblížila mladším ročníkom.

Renault Twingo je jedným z posledných automobilov svojho druhu, ak nie vôbec posledným. Ikonický model od francúzskej automobilky s motorom uloženým vzadu prešiel modernizáciou, ktorá mu dopriala vyladený zovňajšok, ohromnú personalizovateľnosť a zvýšenú bezpečnosť. 

 

Je malý, vrtký, dynamický, ľahko sa s ním parkuje a ak hľadáte auto na zábavné jazdenie, Twingo bude rozumnou voľbou. Malé autá s motorom vzadu to nemajú ľahké, ale Twingo si razí svoju cestu a nebojí sa experimentovania. Cieľová skupina tohto modelu je veľmi špecifická, napriek tomu nemožno tvrdiť, že by tým Twingo trpelo.

 

Automobil má kompaktnú dĺžku iba 3,61 metra a priemer otáčania je iba 4,3 metra! Jedná sa o najlepšie číslo na trhu. Vozidlo stojí na 15-palcových kolesách, za 16-palcové verzie si priplatíte. Do Twinga údajne natlačíte až 2,3-metrový náklad, neuveriteľné!

Okrem výberu niektorého z troch benzínových motorov si zákazníci môžu vyberať z pestrej ponuky farebných kombinácií karosérie, detailov a interiéru, čo je jedna z najpríznačnejších vlastností Renaultu Twingo. Samozrejmosťou je pestrá ponuka multimédií a konektivity s mobilnými telefónmi, vďaka aplikácii R&Go pre telefóny Android a iPhone sa z nich stane predĺžená ruka auta. Centrálny displej na palubovke má uhlopriečku 7 palcov a je dotykový, celkovo sa interiér drží skôr minimalistického vyhotovenia. Pre vodiča a spolujazdca sú k dispozícii dva USB vstupy aj AUX, na volante sú základné tlačidlá pre ovládanie tempomatu.

 

 

Renault Twingo ponúka výhradne trojvalcové benzínové motory SCe 75, TCe 95 a TCe 95 EDC pričom prvé dve disponujú manuálnou 5-stupňovou prevodovkou (95 EDC 6° automatom), systémom Stop & Start a s asistentom rozbiehania sa do kopca. Motory spĺňajú štandard Euro 6D a dosahujú maximálny krútiaci moment 135 Nm (TCe 95), čo na automobil s hmotnosťou pod jednu tonu celkom stačí.

 

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Oficiálna informácia

Slovensko ľuďom rozdá tisíce eur na nákup elektromobilov a plug-in hybridov. Šrotovné ale nebude.

18. novembra 2019

SEAT eScooter

SEAT po e-kolobežke prichádza s vlastným skútrom na elektrinu. Koľko bude stáť?

7. novembra 2019

#LIVINGMOBILITY

Osram nám predviedol inovatívne μLED svetlomety, dokážu premietať aj animácie

5. júla 2019
TEST

Redakčný test

Test Ford Mondeo Hybrid: V meste som jazdil už za 2,6 litra!

1. júla 2019

Autonómni roboti

Ford už testuje kuriérov-robotov, sami jazdia na autách

26. júna 2019