Modernizácia roka?

Nový Renault ZOE dostal krajší interiér a novú techniku

Elektromobil Renault ZOE prešiel výraznou omladzovacou kúrou, zlepšilo sa prakticky všetko.

Evolučne vylepšený zovňajšok, technika opäť o skok lepšia a interiér ako z celkom iného auta. Nový Renault ZOE sa snaží obhájiť svoju pozíciu najpredávanejšieho európskeho elektromobilu tým, že verejne preukáže svoju schopnosť držať krok s dobou.

Nový Renault Zoe má po novom nový svetelný podpis tvorený LED pásmi, upravené predné partie a novú grafiku zadných svetiel.

 

V interiéri sa odohrali významné zmeny, vnútorný priestor pôsobí vyladenejšie a luxusnejšie. Centrálny displej má vertikálnu orientáciu, digitálny prístrojový panel s uhlopriečkou 10 palcov dostal celkom nové grafické rozhranie. To doterajšie bolo hocijaké, len nie pekné, ale toto nové sa nám veru páči! Pripomína prístrojové panely konvenčných automobilov, čo považujeme za veľmi rozumný krok výrobcu.

 

Úplne sa tiež zmenil vzhľad palubnej dosky, namiesto plastových obložení má textílny poťah, páka prevodovky dostala krajší a ergonomickejší tvar a aj polohu B. V tejto polohe automobil získava viac energie z brzdenia a spomaľovania, s prižmúrenými očami by sme mohli hovoriť o alternatíve funkcie One Pedal Drive známej od iného výrobcu.

Dojazd elektromobilu predstavuje 380 kilometrov, to tvrdí metodika WLTP. Je to možné vďaka akumulátorom s kapacitou 52 kWh, čo je o 11 kWh viac ako súčasná verzia Zoe. Naša skúsenosť s aktuálnou verziou je taká, že v praxi prekonáva údaje o dojazde, ktoré avizuje výrobca. Ten hovorí o 300 km, my sme nedávno na jedno plné nabitie prešli až 320 km. Očakávame, že s modernizovanou verziou bude naša skúsenosť veľmi podobná.

Po technickej stránke dostal Renault Zoe do výbavy aj systém pre upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, asistent pre udržiavanie v jazdnom pruhu, monitor slepého uhla, automatické núdzové brzdenie a tiež automatické rozpoznávanie dopravných značiek. O cene zatiaľ výrobca neinformoval, do predaja sa novinka dostane v priebehu tohto roka.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Oficiálna informácia

Slovensko ľuďom rozdá tisíce eur na nákup elektromobilov a plug-in hybridov. Šrotovné ale nebude.

18. novembra 2019

Európska mobilita

Koniec tichých elektromobilov. EÚ prikázala výrobcom, aby pridali umelé zvuky motora

25. júna 2019

Technika pre hybridy a EV

Volvo bude odoberať od LG Chem a CATL batérie za miliardy dolárov

20. mája 2019

Elektrická mobilita sa na Slovensku stáva fenoménom

6. mája 2019

Nový elektromobil BMW i4

26. marca 2019