Nová generácia Mercedesov CLA dosahuje 225 koní so spotrebou 6,1 litra

Úplne nový modelový rad CLA je štvordverové kupé s ambíciou osloviť najmä mladších zákazníkov.

Mercedes-Benz Triedy CLA pre modelový rok 2020 bol slávnostne odhalený na technologickom veľtrhu CES 2019 v Las Vegas. Novinka zachováva kontinuitu s predchádzajúcou generáciou vozidiel Triedy CLA, vylepšuje predovšetkým zovňajšok, ponúka prepracovaný luxusný interiér, modernejšiu techniku a pôsobivý motor s maximálnym výkonom 165 kW (225 koní) a najvyšším krútiacim momentom až 350 Nm. Spotreba benzínu tejto verzie s názvom CLA 250 dosahuje 6,3-6,1 l/100 km a kombinované emisie CO2 143-140 g/km. Výrobca neavizuje spestrenie ponuky motorizácií o hybrid alebo plug-in hybrid, ale od mája bude v predaji paleta naftových aj benzínových motorov, s manuálnou alebo dvojspojkovou prevodovkou a verzia s pohonom všetkých kolies 4MATIC.

 

 

Druhá generácia Triedy CLA je v takmer každom ohľade väčšia, zmenšovala sa iba výška vozidla a objem batožinového priestoru. Stále však ponúka výborných 460 litrov. Zväčšoval sa tiež rázvor i rozchody kolies, čo by sa malo priaznivo prejaviť na jazdných vlastnostiach automobilu. Rázvor dosahuje 2 729 mm, zatiaľ čo šírka vozidla vrátane spätných zrkadiel 1 999 mm. S celkovou dĺžkou 4 688 mm sa zreteľne zaraďuje medzi kompaktné štvordverové kupé.

 

 

Trieda CLA od značky Mercedes-Benz nie je na trhu žiadnou novinkou. Prvá generácia je v predaji od roku 2013 a po Triede A je druhým najdostupnejším vozidlom značky. Očakávame, že táto cenová výhodnosť ostane zachovaná aj v druhej generácii modelu, pretože už aj tak dýcha na krk vyspelejšej a väčšej Triede C. Tento týždeň Daimler predstavil iba verziu štvordverové kupé, očakávame ale aj skorý príchod kombi verzie s názvom Shooting Brake.

 

Nová CLA sa vyrába v závode Kecskemét (Maďarsko) a na trh príde v máji 2019.

 

 

 

Zdroj informácií a fotografií použitých v tomto článku: Nové kupé Mercedes-Benz CLA: Taká pekná vie byť automobilová inteligencia (DAIMLER)

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Chevrolet Bolt EV (2017) vyzerá ako rebrandované BMW i3

7. januára 2016