Mestská polícia v Šali jazdí dvomi elektromobilmi

Keď budete najbližšie v Šali vidieť mestskú políciu, dobre sa pozrite, či hliadka práve nejazdí elektromobil značky Nissan. Je celkom pravdepodobné, že na takúto hliadku narazíte. Polícia v okresnom meste dostala do užívania dva kusy elektricky poháňaných vozidiel Nissan, za ktoré dokopy zaplatila 54-tisíc eur vrátane polepu. „Deklarovaný dojazd je 160 kilometrov, takže tých 130 kilometrov […]

Keď budete najbližšie v Šali vidieť mestskú políciu, dobre sa pozrite, či hliadka práve nejazdí elektromobil značky Nissan. Je celkom pravdepodobné, že na takúto hliadku narazíte. Polícia v okresnom meste dostala do užívania dva kusy elektricky poháňaných vozidiel Nissan, za ktoré dokopy zaplatila 54-tisíc eur vrátane polepu.

Deklarovaný dojazd je 160 kilometrov, takže tých 130 kilometrov môžeme spoľahlivo počítať. Pre potreby našej polície to postačuje,“ povedal pre TASR primátor Šale, Jozef Belický.

Dve vozidlá pre mestskú políciu v Šali skutočne niečo znamenajú, pretože doteraz mali vo vozovom parku tiež iba dve – jedno so spaľovacím motorom a druhé nepojazdné po havárii. Je to tragikomické, avšak odráža to realitu slovenských miest.

Priamo v Šali sa nachádza aj verejne dostupná nabíjacia stanica pre elektromobily, pričom nové vozidlá dokáže nabiť na 80 percent v priebehu 30 minút.

 

 

Mestská polícia v Šali jazdí dvomi elektromobilmi (foto: TASR)

Mestská polícia v Šali jazdí dvomi elektromobilmi (foto: TASR)

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Oficiálna informácia

Slovensko ľuďom rozdá tisíce eur na nákup elektromobilov a plug-in hybridov. Šrotovné ale nebude.

18. novembra 2019

Európska mobilita

Koniec tichých elektromobilov. EÚ prikázala výrobcom, aby pridali umelé zvuky motora

25. júna 2019

Modernizácia roka?

Nový Renault ZOE dostal krajší interiér a novú techniku

17. júna 2019

Technika pre hybridy a EV

Volvo bude odoberať od LG Chem a CATL batérie za miliardy dolárov

20. mája 2019

Elektrická mobilita sa na Slovensku stáva fenoménom

6. mája 2019